Váš průvodce na kariérních křižovatkách

Proč práce nenaplňuje a ani dostatečně neuživí?

Kam mizí motivace a proč pokusy něco změnit nepřivádí k výsledku?
Přestaňte podnikat chaotické kroky ve své kariéře nebo podnikání a litovat nevyužitých možností.
V tomto e-booku najdete 6 důvodů,
proč se ve své práci nemůžete posunout dál a necítite se dobře,
a uděláte 1 důležitý krok, který většina lidí
uvažujících o změně v práci nebo hledajících svůj profesní směr či podnikatelský záměr, vynechá. Díky němu se vydáte směrem k práci, která Vás uživí a bude naplňovat.
V e-booku se dozvíte
Proč v dnešním světě neplánovat svoji kariéru není řešení, i když máte stabilní práci a zaměstnavatele a není jasné, co se bude dít za 5 let
Které signály nespokojenosti v práci nelze ignorovat a jaké první kroky můžete podniknout, než definitivně (nebo zdá vůbec) podáte výpověď či začnete rozesílat životopisy.
Proč v profesním rozvoji a plánování je užitečné mít svoje vzory
Jak se nevydat falešnou cestu a nesnažit se dosáhnout "cizího" kariérního snu v práci nebo v podnikání.
Proč, když Vás to táhne úplně opačným směrem než je oblast, v které pracujete dnes, je důležité se prvně zastavit
Proč nespokojenost v práci a kariérní krize ještě neznamená radikální změnu oboru a rekvalifikaci.
Proč lidí unavených z podnikání je stejně jako těch, pro které podnikání je symbolem svobody
A jak se stát skutečně svobodnou v práci bez ohledu na způsob zaměstnání či podnikání.
Jakou roli v profesní úspěšnosti a spokojenosti v práci hraje sebedůvěra
A proč je důležité si uvědomovat hodnotu Vaších zkušeností, znalostí a kompetencí dřív, než začnete se zabývat životopisy.
Proč se hledání svého poslání může táhnout roky a skončit bez výsledku
Jak neztrácet svůj životní čas a skutečně najít svoje "ikigai", neboli smysl v práci.
Slova klientů o mých službách
Workshop je přínosný pro lidi, co tápají na životní křižovatce a chtějí nebo potřebují se vydat nějakou cestou. Je hodně o sebepoznání a hledání nových možností. Zajímavé metody, které otevírají člověku oči. Určitě bych doporučila každému během života, kdyby bylo takových služeb víc, tak by bylo miň lidí, co běží v kolečku jako křeček. Lektorka je skutečný odborník na danou problematiku. Myslím si, že to nebylo naposledy, kdy jsem využila jejích služeb. Má zvláštní talent dívat se na danou věc z jiného úhlu pohledu a dala mi několik vhledů, o kterých jsem netušila.
Martina S.
Účastnice workshopu "Vytvaruj si svoji profesi"
Líbilo se mi, že je vidět, jak pracuješ s lidmi. Každému, kdo řekl něco o sobě, jsi hned řekla nějaký kontext, napadaly Tě různé tipy, ať už ze své vlastní zkušenosti, nebo zkušenosti Tvých známých, což dává najevo Tvůj zájem o lidi a jejich pracovní příběhy. Bylo výborné, že to, o čem jsi mluvila, jsi hned vztahovala k nám a každému osobně jsi chtěla sdělit nějakou myšlenku, originálně přímo pro něj.
Anežka M.
Účastnice workshopu "Vytvaruj si svoji profesi"
Kreativní techniky paní Málkové byl poslední seminář, kterého jsem se zúčastnila (po absolvování asi 4 předchozích setkání) a musím přiznat, že byl vynikající. Podklady od paní Málkové používám při setkáních s žáky, kteří jsou nerozhodní.
Výchovná a kariérová poradkyně na SŠ
Dobrý den, Kateřino, moc děkuji za sumarizaci. Přečetla jsem jedním dechem a nestihla reagovat. Přemýšlím a přemýšlet budu i nadále. Dobře jste mne rozebrala. Vlastně přemýšlím, proč se pořád oháním penězi... proč si připadám tak frustrovaně a nedoceněně. Musím se trochu ponořit do svého nitra...
Klientka kariérového poradenství
Autorka e-booku "6 překážek v ženské kariéře"
Kariérový kouč, mentorka a lektorka
Zakladatelka projektu Smartee.cz (výběr střední školy pro teenagery)
Autorka pracovního sešitu "8 mýtů o výběru budoucího povolání. Reloaded"
Kateřina Málková
Říká se, že teprve po čtyřicítce začíná skutečný život.
Když jsem se před 6 lety s hlavou ponořila do kariérového poradenství, měla jsem před sebou celkem 3 úkoly:
  • Pochopit, proč lidé chodí do práce, která jím nevyhovuje, a hlásí se na pozice, které jím nesedí? A co mohou udělat jinak?
  • Pomoci svému staršímu synovi vybrat střední školu, proto jsem založila projekt SMARTEE, v němž spolupracuji se školami, pomáhám teenagerům a školím kariérové poradce.
Také jsem chtěla, ne-li nutně potřebovala více času věnovat dětem, rodině a v neposlední řadě sobě (byl to takový meta-cíl po totálním vyhoření v jednom projektu). Měla jsem totiž pocit, že čas běží s obrovskou rychlostí, děti rostou a já nestíhám jím předat to, co chci, ani s nimi být.
  • A samozřejmě odpovědět na otázku "Co chci dělat? Čemu chci věnovat další půlku svého profesního života? Jak mohu zúročit svoje téměř 25-ti leté profesní zkušenosti?"

V pozici lektorky kariérového poradenství za sebou mám nejen úspěšnou změnu oboru, ale již více jak 1000 hodin školení s počtem účastníků blížícím se tisícovce, kariérní workshopy pro ženy a individuální konzultace a mentoring. Ovlivnila jsem osudy více jak 800 žáků 8. a 9. tříd vybírajících střední školu.

Ve výsledku dnes skutečně miluji to, co dělám. Cítí to moji synové, můj manžel a (velmi v to doufám) mí klienti a klientky.
a začněte měnit svůj profesní život k lepšímu