Kateřina Málková | kariérové poradenství
Kateřina Málková

Ze zaměstnání do podnikání


Vrátím se na úplný začátek našeho tématu. Mluvíme o tom, jak začít podnikat při stávajícím zaměstnání. V tomto podnikání můžete sledovat různé cíle. Může to být další zdroj příjmů. Nebo další způsob, jak se realizovat v něčem, v čem se nemůžete realizovat ve stávajícím zaměstnání. Nebo můžete mít dlouhodobější cíl - rozvíjet podnikání, které se časem stane jediným zdrojem Vašeho příjmu.

Pro zahájení podnikání potřebujte mít zdroje. Tím zdrojem nejsou "pouze" peníze na rozjezd (úspory, bankovní úvěr, investice), ale také Vaše zkušenosti, znalosti, motivace, Vaše kontakty a také Váš čas. Dokonce z vlastní zkušenosti můžu říci, že nedostatek finančních zdrojů může být výhodou nikoli překážkou. Člověk nespoléhá na to, že má finanční polštář. Hned od začátku se zaměřuje na hlavní podstatu podnikání - soustavnou činnost, která generuje zisk.

Určitě si ale říkáte, že nemáte moc času. Chodíte do práce, staráte se o rodinu. Možná to je ten pravý důvod, proč jste se do podnikání doposud nepustili. Pak právě časem je potřeba začít.

V následujícím videu Laura Vanderkam Vám poradí nejen jak najít několik hodin týdně na činnost, která Vám může pomoci žít život podle Vašich představ, ale také jak si představit, kterých cílů můžete dosáhnout ke konci letošního roku.
Přemýšlíte čím začít nebo stále váháte?
V tomto e-booku se dozvíte o 6 důvodech, proč se ve své práci nemůžete posunout dál a cítit se dobře, a uděláte 1 důležitý krok v kariéře, který většina lidí vynechá