KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ
Proč mnoha úspěšným odborníkům, manažerům, podnikatelům přestává vyhovovat to, čím se zabývají?

Je to jednoduché. I když jste dosáhli úspěchu, ve své práci jste profesionál, jsou věci, které Vás mohou přestat naplňovat:

 • zvolený směr činnosti nebo obor
 • neuskutečněné záměry, nerealizované schopnosti
 • dosažený kariérní strop, stagnace a žádné další perspektivy
 • vztahy s lidmi, s kterými spolupracujete
 • dopad Vaší práce na osobní život
 • chcete opustit korporátní svět
 • možná si mnohem jasněji uvědomujete svoje hodnoty

Cítíte potřebu se rozvíjet, lépe pochopit svoje možnosti, dosáhnout něčeho významnějšího, vyzkoušet něco nového, odejít do úplně jiné oblasti nebo prostě začít více žít? O tom Vám většinou napoví opakující se vnitřní nebo vnější konflikty. Negativní emoce nebo zdravotní komplikace také nejsou náhodou.

Je důležité si říci, že změna práce, oblasti činnosti, potřeba studovat, dělat vertikální nebo horizontální kariéru, získávat nové návyky a zkušenosti, potkávat nové lidi patří k přirozeným zdravým lidským potřebám ve světě, který se neustále mění. Je to zcela normální! I my se měníme. Potřebujeme drive, energii, poznání a nové cíle.

Naše spolupráce Vás povede k hlubšímu pochopení toho, co přesně očekáváte od profesní změny nebo změny v podnikání, proč se Vám něco nedaří, jaké jsou Vaše skutečné cíle, priority a hodnoty. Na základě těchto informací začnete podnikat jasné kroky, uvědomíte si, co je pro vás důležité, pochopíte, v čem se chcete rozvíjet, začnete si všímat příležitostí, které jste doposud neviděli a dokážete je lépe využít.

Po 20 letech pracovních zkušeností v pozicích zaměstnance, zaměstnavatele, poradce pro podnikatele, ředitelky pro rozvoj IT startupu, matky spojující rodičovství a práci a různých životních peripetiích jsem si jistá, že každý člověk má svoje poslání. Není to profese, ale mise, funkce, kterou realizuje ve svém životě. Jeho pochopení usnadňuje život, vnáší do života pocit "flow", vnitřního klidu a naplnění.

Kromě těchto tzv. vyšších cílů vědomé řízení kariéry se vyplatí člověku, který chápe, že v době hospodářského růstu nebo růstu v zaměstnání je dobré myslet i na zadní kolečka.
1
Vyhodnotíte své profesní zkušenosti
2
Pochopíte svoje zaměření a zviditelníte existující zdroje
3
Stanovíte nové profesní cíle a překonáte obavy ze změny
4
Vytvoříte svůj kariérní plán, který začnete úspěšně realizovat

Jsem Vám k dispozici v situacích

Kariérní stagnace
když máte pocit, že stojíte na místě, ve stávající práci se nerozvíjíte a myslíte, že existují jiné možnosti, možná jiný obor, profesní směr, oblast podnikání, ale Vy tyto možnosti prozatím nevidíte.
Kariérní možnosti
když máte profesní nebo podnikatelský cíl, snažíte se ho dosáhnout, ale narážíte na překážky, máte obavy, že jste udělali chybu, že to nemusí být ta správná cesta, možná se snažíte dosáhnout mnoha cílů najednou, přepínáte se z jedné činnosti na druhou.
Kariérní strop
když jste ve své kariéře dosáhli vrcholu. Navenek všechno vypadá dobře. Uvnitř zhasíná oheň, chybí drive. Víte, že to je Vaše téma, nechcete měnit práci nebo obor, ale nefunguje to tak, jako dříve, něco Vám chybí, ale Vy nevíte co to je.
Ztráta motivace a produktivity, downshifting
když pracovní povinnosti se na Vás řítí jako lavina, nestíháte, často chybujete, začínáte pochybovat o tom, jestli to stojí za to, pracovní problémy nosíte domů, proto ani Váš osobní život není zdaleka ideální. Možná se ptáte sami sebe, není to náhodou krize středního věku nebo syndrom vyhoření?
Změna oboru
když máte za sebou velký kus cesty, velké pracovní zkušenosti, ale uvažujete o úplné změně oboru, ve kterém se necítíte zcela "na svém místě". Máte pocit, že nemáte dostatečnou kvalifikaci, odpovídající vzdělání, že existuje spousta jiných odborníků lepších a úspěšnějších než jste Vy.
Strach ze změny nebo neúspěšné pokusy
když se Vám nedaří dosáhnout stejných výsledků, které pro Vás nebyly problémem v minulosti. Možná jste podnikl(a) změnu, ale ta nepřinesla očekávané výsledky, spíše zklamání. Možná se nemůžete usadit a neustále co dva - tři roky hledáte jiné uplatnění.
Kateřina Málková
kariérový konzultant a change manažer
Do naší s Vámi spolupráce vkládám:
 • srdce, vlastní systém práce a záměr podpořit Vás v nalezení Vašeho po-volání, které Vám dá smysl, energii a pocit naplnění v jakémkoli věku
 • 20 let profesních zkušeností na pozicích jednatelky s.r.o., ředitelky pro rozvoj začínající IT společnosti, mentorky začínajících podnikatelů a startupů mi umožňuje vidět situaci z Vašeho úhlu pohledu
 • 10 let se cíleně zabývám psychologií změny, vývojovou psychologií a psychologií úspěšnosti
 • řídím se principem "umím a učím", moje zkušeností jsou spojené s praxí v malých firmách, kde nemůžete jen radit, musíte umět dělat,
 • zachování mlčenlivosti je pro mne standardem
 • jsem zakladatelkou projektu mimoškolní profesní orientace pro mládež Smart Course ČR, měním přístup k výběru povolání již od základní školy

Jak se objednat na konzultaci?

zastavte se na chvíli a zamyslíte se nad tím, co Vás vede ke změně. Při objednání na konzultaci stručně (jednou-dvěma větami bez detailů) ji popište do objednacího formuláře, abych se mohla připravit. Mám mnoho způsobů práce, dbám na to, aby každá konzultace Vám dávala smysl a vedla k řešení.
(online konzultace)
Pro změnu v práci nebo v podnikání
online 60 min.
2000
(online konzultace)
Pro změnu v práci nebo v podnikání
2 online konzultace x 60 min.
3500
4000
(osobní konzultace v Brně)
Pro změnu v práci nebo v podnikání
osobní v Brně - Žabovřeskách, 60 min.
2000
Jak probíhají online konzultace?
Online konzultace probíhají prostřednictvím video rozhovoru (i ve večerních hodinách nebo o víkendu bez příplatku). Za tímto účelem používáme běžně dostupné programy Skype, Telegram, Messenger, WhatsApp, Hangouts (pokud máte e-mailovou schránku na Gmail). Všechno, co potřebujete, je připojení k Internetu, přístup k jednomu z těchto programů, webcamera a mikrofon (nebo sluchátka s mikrofonem). Nemáte webcameru na počítači? Pak určitě máte smartphone, který kameru má. V průběhu konzultace ho umístěte tak, abychom se dobře viděli a slyšeli. Mějte po ruce sešit nebo list papíru a propisku a uspořádejte si prostor tak, aby to pro Vás bylo pohodlné a aby Vás hodinu nikdo nerušil. Po konzultaci Vám připravím rekapitulaci nejdůležitějších bodů a doporučení k dalším krokům nebo záznam našeho rozhovoru, ke kterému se můžete vracet.
Co je výsledkem konzultace?
Jsem zastáncem malých kroků, nikoli prudkých pohybů. Získáte:
 • můj konstruktivní pohled na Vaši současnou situaci v zaměstnání nebo podnikání, který Vám pomůže si vytvořit představu, z čeho reálně můžete vybírat. Budete překvapení, že je toho mnohem více, než si myslíte;
 • zviditelníme Váš unikátní mix schopností, návyků, kompetencí, ambicí a hodnot, které jsou pro Vás důležité a aktuální, a také překážek, které Vás zdržují;
 • doporučím kroky, které můžete udělat přímo teď;
 • upozorním na to, co není dobré dělat.
Čím se liší online konzultace od osobní konzultace?
Jen tím, že nikam nemusíte jezdit, hledat čas a parkovací místo. V online nepoužívám techniky práce v prostoru nebo kreativní techniky. Hlavním nástrojem online konzultací je naslouchání a otázky, které jsou velmi účinné, a samozřejmě moje znalosti a Váš příběh. Kromě toho online konzultace stojí méně.
Čím začít? - stáhněte si brožuru
Neposkytuji konzultace zdarma, pracujeme na výsledek již od první hodiny. Chápu ovšem, že potřebujete poznat můj systém práce, přesvědčit se, zda potřebujete právě tuto službu.
Proto jsem pro Vás připravila workbook "Profesní restart", který si můžete zdarma stáhnout na tomto odkazu. Kromě důležitých otázek pro začátek najdete v něm check-list, který Vám pomůže lépe pochopit, které stránky Vašeho profesního života nevyhovují, proč a co s tím můžete udělat přímo teď, aniž byste museli "pálit mosty" nebo dávat výpověď a odcházet do neznáma.
Kolik konzultací bude potřeba?
Mým zvykem je pracovat na výsledek, proto se mi osvědčily minimálně 2 konzultace. Můžete si je rovnou objednat s cenovým zvýhodněním. Dále záleží na průběhu a Vaších cílech. Pro někoho 1 konzultace bude důležitým posunem kupředu, ušetří spoustu času, chyb, peněz a zklamání. Ve většině případů je 4 - 6 konzultací, nebo 2 - 3 konzultace a 2 denní program.
Je možné se domluvit na konzultacích mimo pracovní dobu?
Ano, je to možné u online konzultací. Běžně pracuji ve večerních hodinách nebo o víkendu.
Co pro Vás neudělám?
Nehledám Vám práci, přímo nepřipravuji na pohovory, neupravuji Vaše CV přesto, že s ním začínáme a také pracujeme na Vaší sebeprezentaci. CV a pohovory jsou až 3. krokem v profesní sebeidentifikaci. Zaměřuji se na profesní identitu, kariérní cíle a plán, změnu profesního směru nebo oblasti, začátky nebo transformaci podnikání.
Profesní restart.
8 kroků k profesní změně
Click to order
Cart
VAŠE REGISTRACE
Total: 
Po odeslání objednávky obdržíte automatické potvrzení s výzvou k úhradě a organizačními informacemi. Moje služby jsou nákladovou položkou. Pro vystavení faktury na firmu do pole pro vzkaz napište IČ společnosti. Pokud e-mailovou schránku máte na Seznamu nebo Gmailu, moje zpráva může být doručena do složky "Hromadné" nebo "Promo".
Jméno
Příjmení
Váš e-mail
Telefonní číslo
Na čem budeme spolupracovat
IČ (v případě fakturace na firmu)