Kateřina Málková | kariérové poradenství
Kariérové poradenství nebylo něčím, o čem jsem snila celý svůj život. Ještě před 10 lety jsem ani netušila, že taková profese existuje. Nejsem bývalý HR, ani psycholog, ani pedagog, nikdy jsem nepracovala na Úřadě práce nebo v neziskovém sektoru. Přesto dnes je to přesně ta činnost, kvůli které každé ráno ráda vstávám do práce.

Jedna z nejlepších investic mého života. Pomohla mi pochopit sebe sama, uvědomit si, co doopravdy chci, zachránit manželství a naladit vztah se svým mužem, kterého miluji stejně, jako před 12 lety, kdy jsme se teprve poznali. V již zralém věku mi umožnila změnit obor, v podnikání konečně najít směr, který se mi líbí a zároveň umožňuje vydělávat tolik, kolik potřebuji. Když se ohlížím zpět, se mi zdá, že všechno se stálo tak, jak se mělo stát. Ale nebylo tomu tak vždy.

Všechno začalo v roce 2016, kdy mne přepadly první obavy z výběru střední školy pro staršího syna, kvůli kterým jsem začala intenzivně hledat řešení, jak ho přimět k promyšlenému výběru, ale zároveň do ničeho nenutit. Současně i já jsem chápala, že už nechci a dokonce ani nemohu zůstávat ve své práci a pracovat ve stejném tempu. Rychle a zběsile jsem se blížila k totálnímu vyhoření a krizi středního věku. Bylo mi přesně 40.

Jen na rozdíl od mnoha lidí impulzivně vybírajících poradenskou činnost proto, že sami hledají řešení svého problému, můj výběr kariérového poradenství byl promýšlený. I když uvědomění, že "to je to pravé" přišlo mnohem později. Tehdy jsem si stanovila jasný cíl najít takový profesní směr, který mi umožní zúročit všechny moje profesní zkušenosti, kterých popravdě není vůbec málo. Za sebou mám 24 let pracovního života v podnikových financích a podnikání, marketingu, stavebnictví a IT.
Společnosti, s kterými jsem spolupracovala