Kateřina Málková | kariérové poradenství
S podnikáním a řízením menších firem je spojený celý můj život. To je obor, který jsem před 26 lety vystudovala a také jsem začínala jako odhadce byznysu. Mým úkolem bylo vypočítat, kolik stojí firma, například takový hotel nebo síť benzínek.

Byla jsem spolumajitelkou a jednatelkou firmy ve stavebnictví, která vystřelila, protože vstoupila na rostoucí trh a měla malý ale skvělý tým, který rozuměl tomu, co dělal. Náš obrat během prvních tří let vyrostl z nuly do 60 milionů korun. V této firmě jsem působila 7 let, měla jsem na starosti organizační, finanční a personální řízení a tým z téměř 20 lidí.

V roce 2009 jsem zkusila volné podnikání jako koučka, protože tehdy se mi zdálo, že pomáhat lidem objevovat jejich motivaci a potenciál je skvělé. Jenže lidé si to tehdy nemysleli, protože trh s koučinkem ještě neexistoval a nikdo vůbec nechápal, co to je a k čemu slouží. To byla dobrá zkušenost, která mne stála 500 tisíc korun.

Ing. Kateřina Málková
A tak jsem pokračovala jako freelancer, protože po svém prvním neúspěchu jsem zjistila, že si musím najít několik firem, kterým budu poskytovat svoje služby a díky tomu se uživím. Tehdy se mi narodil druhý syn, ale naši rodinu jsem živila já. Takže účetnictví, kterému také rozumím, mi zachránilo situaci.

Jako mentorka startupu v projektu Czechekosystem agentury Czechinvest jsem spolupracovala se skvělým týmem v segmentu inovativního podnikání s předem jasnou vysokou neúspěšnosti. V průběhu naší spolupráce po srozumitelné úpravě nabídky se týmu podařilo získat strategického investora.

Jako ředitelka pro rozvoj internetové platformy jsem odstartovala a vdechla život do akciové společnosti, která funguje již 7. rokem a majiteli marketingové agentury a vzdělávací společnosti slouží jako důležité prostředí pro získání firemních klientů a sdílení manažerských zkušeností.

Jako manažerka a mentorka jsem se pohybovala v podnikatelských klubech. Vždy mne bavilo poznávat příběhy lidí, znám spoustu úspěšných podnikatelů a tak mám obrovskou "nakoukanost", jestli se to dá tak pojmenovat.

V roce 2016 jsem založila vlastní úspěšný projekt Smartee v jedné z nejsložitějších oblastí pro komerční prodej, v kariérovém poradenství pro teenagery. Vydala jsem pracovní sešit pro žáky "8 mýtů o volbě budoucího povolání", pomohla jsem víc jak 1500 osmáků a devaťáků s výběrem střední školy, spolupracuji se školami, školím kariérové poradce. Můj projekt dokonce podpořil Google v Google for startup Academy.

Mám za sebou jasné a viditelné výsledky a také pořád zůstávám mámou dvou skvělých kluků, které jsou pro mne vše a také jsou důvodem, proč podnikám.


Pokud jste ve svém podnikání dosáhl(a) mrtvého bodu, podnikání věnujete více času, než jaký z něj získáváte výsledek, pomohu Vám uvidět problémové body, pochopit, v čem je Vaše odborná síla, přestat věnovat čas nekonečným kurzům a návodům, začít dělat to, co jste původně dělat chtěl(a) a dostávat za to zaplaceno.

S čím Vám mohu pomoci?

  • se systematickým budováním Vašeho podnikání s menším úsilím,
  • se srozumitelným pojmenováním Vaší odbornosti a přínosu Vašich služeb a produktů,
  • s vytvořením produktové nabídky (tím myslím jak fyzické, tak i virtuální produkty) pro jasnou cílovou skupinu,
  • s cenotvorbou a obchodním a finančním plánováním,
  • s vytvořením konceptu funkční marketingové strategie
  • s budováním týmu a výběrem správných lidí

Pomohu Vám

Nepodpořím

projekty s ezoterickým zaměřením (astrologie, karty, konstelace, magické myšlení apod.), se síťovým podnikáním (MLM) a s produkty a službami klamajícími zákazníky a /nebo slibujícími rychlé obohacení.
Společnosti, s kterými jsem spolupracovala