Kateřina Málková | kariérové poradenství

Práce, která nevyčerpává

3-týdenní intenzivní kariérní online program pro ženy s osobní podporou zkušené kariérní poradkyně a podnikatelky s 25letou praxí

Startujeme 7. srpna
kapacita je naplněná
Jak mít zajímavou a naplňující práci, růst kariérně a v příjmech, aniž byste práci musela obětovat celý svůj život
Kateřina Málková | kariérové poradenství

Tento program je pro Vás, pokud

Delší dobu pracujete v jednom zaměstnání nebo oboru, cítíte, že potřebujete změnu, ale nevíte co jiného byste mohla dělat, zda je reálné změnit obor bez ztráty kvalifikace a příjmů a také nemáte zkušenost s hledáním práce, máte z toho obavy.
Snažíte se dosáhnout povýšení, ale zdá se, že ho získávají spíše kolegové, kteří pracují méně než vy. Odkládáte rozhovor s nadřízeným o své mzdě a podmínkách, protože nevíte jak argumentovat a bojíte se, že to bude mít negativní dopad na vaše vztahy a hodnocení.

Zkoušíte vlastní podnikání, ale nedaří se Vám mít dost zákazníků, necítíte se jistě a také nevíte co jím můžete nabídnout, abyste se dokázala podnikáním uživit.
V poslední době Vás práce víc vyčerpává a přestává dávat smysl, myslíte, že spějete k vyhoření. Po dovolené se těžko vracíte do pracovního procesu. Přesto změna vás trochu děsí, nevíte, co jiného byste mohla dělat a jestli je vůbec reálné si myslet, že existuje něco lepšího.
Chcete, aby vaše práce byla zdrojem slušných příjmů a také Vás naplňovala smyslem a energií, pomáhala Vám realizovat nejen profesní, ale i osobní cíle, a byla plně v souladu s Vámi.
Vystřídala jste několik pracovních míst, ale v žádném jste nenašla pocit naplnění. Už nechcete ztrácet čas, ale soustředit se na rozvoj těch profesních návyků, které zvýší vaší hodnotu u zaměstnavatelů nebo u zákazníků.
Práce pro Vás znamená více než jen finanční stabilitu - chcete se v ní skutečně realizovat a mít nezávislý příjem bez ohledu na partnera. Možná už jste zkoušela hledat nové příležitosti, ale zatím bez úspěchu.

Z čeho se skládá program a jaké jsou jeho cíle?

Často se obáváme změny práce a všech těch náročných pohovorů, kdy máme pocit, že nás zkoumají jako tažné koně. Proto často zůstáváme tam, kde jsme, a přizpůsobujeme se prostředí, které nám ve skutečnosti nevyhovuje. Na druhé straně, při hledání lepších příležitostí můžeme chaoticky zkoušet různé možnosti, ale také bez výsledků.

Ženy často investují do různých kurzů a školení, ale pak zjišťují, že přínos do reálného života je minimální. Další odvážlivci se vrhnou do podnikání v naději na svobodu, ale brzy zjišťují, že najít dostatek klientů a dosáhnout úspěchu není tak snadné.

Ve skutečnosti pro spokojenost v práci není třeba chodit daleko, můžete jí dosáhnout i ve stávajícím zaměstnání. Než se někam vydáte, potřebujete si uvědomit, kde jste, jak jste se tam dostaly, s čím jste spokojené, co chcete změnit a proč je to pro Vás důležité, takže v prvním týdnu budeme

Zkoumat Váš kariérní kapitál a motivaci

 1. Provedeme diagnostiku a identifikujeme oblasti spojené s prací, které považujete za problematické. Pochopíte, jaký pozitivní vliv mohou mít ve vašem profesním životě neúspěchy, překážky a zklamání, abyste byla schopna se s nimi lépe vyrovnat a nebrzdily vás v budoucnosti.
 2. Rozšíříte obzory vašeho profesního působení a identifikujete vaše silné stránky, úspěchy a výsledky, kterých jste dosáhla s relativní lehkostí. Zjistíte také vaše klíčové kompetence a dovednosti, které vám umožní dosahovat úspěchů, přesahující vaše stávající vzdělání, profesi nebo konkrétní pracovní pozici.
 3. Získáte povědomí o tom, z jakých činností a úkolů čerpáte energii a naopak, které činnosti vás vyčerpávají. Tímto se budete snažit najít rovnováhu mezi vašimi pracovními povinnostmi a vašimi osobním životem.
 4. Stanovíme si společně realistická očekávání od vaší práce, profesní cíle a finanční cíle. Důležité je ověřit, zda jsou vaše cíle v souladu s vašimi vnitřními hodnotami a nejsou jen ovlivněny vnějšími tlaky a nereálnými standardy. Získáte tak jasnější přehled o tom, kam směřovat a jakými cestami se vydat.
 5. Prozkoumáte vaše potřeby a hodnoty spojené s prací. Zjistíte, co je pro vás ve vašem profesním životě důležité a co vám dává smysl a uspokojení. Následně se zaměříme na nalezení cest, jak naplnit vaše potřeby a žít v souladu s vašimi hodnotami.

Kdo jsem?

již 7. rokem pomáhám ženám kolem čtyřicítky najít naplňující zaměstnání a nepodcenit úskalí 4. dekády. Jsem zakladatelkou projektu Smartee, v kterém spolupracuji se školami a pomáhám teenagerům s výběrem střední školy. Zároveň podnikatelům na začátku a ve fázi růstu dokážu poradit s personálním, finančním řízením a organizační strukturou.

Ve svém již téměř 26 let dlouhém profesním životě jsem měla to štěstí, že jsem v práci vždy dělala to, co jsem dělat chtěla, a dařilo se mi nacházet a získávat takové příležitosti, které jsem si představila. Myslela jsem si, že to je náhoda, ale až s přibývajícím věkem a zkušenostmi a také díky příběhům spousty lidí, s kterými jsem se setkala v zaměstnání, v poradenství, ve vlastní firmě, v projektech a firmách, s kterými jsem spolupracovala, v podnikatelských klubech a hubech, jsem zjistila, že jsem intuitivně dělala něco, čemu se většina lidí musí učit vědomě. Umím se dívat na výběr zaměstnání z pohledu zaměstnavatele, zprostředkovatele, ale také zaměstnance. Díky zkušenostem v podnikání a spolupráci se start-upy, dokážu odhadnout, zda Váš podnikatelský záměr má šance. Na své kůži jsem zažila silné vyhoření, z kterého jsem se dostávala téměř 2 roky. Dnes velmi dobře vím, co to způsobuje a jak se tomu vyhnout.

Mých kariérních vzdělávacích programů (školení, webinářů, tréninkových programů pro kariérové poradce) v projektu Smartee, který jsem založila v roce 2016, se zúčastnilo více jak 2500 dospělých a teenagerů. Pro děti jsem napsala sešit "8 mýto o volbě budoucího povolání", který jsem poprvé představila na mezinárodní konferenci kariérového poradenství IAEVG 2019, byla jsem jednou z 6 hlavních lektorek na odborné konferenci "Cesty kariérového poradenství" v roce 2023 a také vymyslela projektový den "Moje budoucnost, moje volba", s kterým jsem navštívila už více jak 70 tříd osmáků a deváťáků po celé republice a najela 15 tisíc kilometrů.

V práci strávíme třetinu svého produktivního života. Má smysl se postarat o to, aby to byla skutečně naplňující třetina.
Kateřina Málková
Pojďme se seznámit. Jmenuji se
Kateřina Málková
 • Kurz byl skvělý a hlavně praktický. Koncepty, které jsme si představili a vyzkoušeli, byly naprosto skvělé a pro mne nové.
  Michal Kosina
  reference ke kurzu "Vytvaruj si svoji profesi", předchůdci tohoto programu,
 • Kurz užitečný především proto, že byl prakticky zaměřený. Každý jsme se musel zamyslet sám nad sebou a svoji dosavadní kariérní cestou v širším kontextu. To se nepodaří jen tak.
  Anežka
  reference ke kurzu "Vytvaruj si svoji profesi", předchůdci tohoto programu,
 • Zajímavé metody, které otevírají člověku oči. Určitě bych doporučila každému během života, kdyby bylo takových kurzů víc, tak by bylo míň lidí, co běží v kolečku jako křeček. Lektorka je skutečný odborníka na danou problematiku. Myslím, že to není naposledy, kdy jsem využila jejích služeb. Má zvláštní talent dívat se na danou věc z jiného úhlu pohledu a dala mi několik vhledů, o kterých jsem netušila.
  Martina Machátová
  reference ke kurzu "Vytvaruj si svoji profesi", předchůdci tohoto programu,
 • Kurz je přínosný pro lidi, co tápají na kariérní křižovatce a potřebují se vydat nějakou cestou. Je hodně o sebepoznání a hledání nových možností.
  Martina Sehnoutová
  reference ke kurzu "Vytvaruj si svoji profesi", předchůdci tohoto programu,
 • Přínos tohoto kurzu vidím především v tom, že každému z nás otevřel další obzory a umožnil podívat se na vlastní práci jinýma očima. Paní lektorka je velice příjemná a empatická, dokáže nasměrovat na správný směr.
  Andrea
  reference ke kurzu "Vytvaruj si svoji profesi", předchůdci tohoto programu,

V programu vás čekají

 • videí se základními informacemi k jednotlivým krokům a 12 praktických úkolů
  Všechna videa a úkoly se budou otevírat postupně v členské zóně tohoto webu, ke které získáte přístup týden před zahájením programu. Navíc ve společném chatu ve video formátu budu odpovídat na Vaše individuální dotazy.
  6
 • týdny s průběžnými odpověďmi na Vaše dotazy a individuální zpětnou vazbou
  Začneme zhodnocením Vaší současné situace a nastavením cílů. Naše průběžná komunikace bude probíhat v messengeru Telegram, kde budu Vás osobně provádět programem, odpovídat na všechny dotazy a poskytovat individuální zpětnou vazbu.
  3
 • až 30 minut denně v pracovních dnech
  Tolik budete potřebovat vyčlenit času, abyste v pohodě zvládla shlédnout všechna videa, vyplnit zadání, projít si společný chat, poslat svůj dotaz a utříbit si všechny myšlenky a nápady, které zaručeně Vás budou posouvat k práci, do které se budete těšit.
  20
 • měsíců - přístup ke všem materiálům programu
  Po uzavření společného chatu budete mít přístup ke všem materiálům programu (včetně odpovědí na průběžné dotazy) v členské zóně po dobu celkem 6 měsíců. To je doba, která je v průměru potřeba pro hledání a nalezení dobrého místa nebo přípravnou fázi podnikání.
  6
Zjistíte, co skutečně chcete a můžete dělat v práci. Vytvoříte si kompetenční profil pro současnou i potenciální pracovní pozici, což je klíčové pro úspěšný kariérní posun, jednání o povýšení nebo sebevědomou prezentaci na pohovorech. A nejen to, také pro zahájení vlastního podnikání.
Naučíte se orientovat v pracovních nabídkách, objevovat skryté příležitosti a budete schopná odlišit kvalitní nabídky od těch nevhodných. Tím se zbavíte pocitu, že "nic zvláštního neumím" nebo "všude je to stejné" a získáte jistotu, že jiné možnosti existují.

A jaké budou Vaše výsledky?

Zvážíte různé možnosti postupu na své pozici a seznámíte se s čtyřmi kariérními strategiemi. Zhodnotíte plusy a minusy každé z nich a získáte nástroje pro jednání o zvýšení mzdy nebo lepších pracovních podmínkách.
Pochopíte, jak funguje proces hledání a výběru vhodného kandidáta z pohledu firmy. Získáte klíčové informace, co lidé na pohovoru chtějí slyšet, a naučíte se prezentovat svou hodnotu jako profesionál bez obav z odmítnutí.
Doceníte všechny své zkušenosti, včetně těch, které považujete za bezvýznamné nebo neúspěšné. Vytvoříte si pevný základ pro sebeprezentaci, což posílí vaši sebedůvěru a víru ve vlastní kompetentnost.
Pochopíte, které činnosti vám dávají energii a smysl a které naopak vyčerpávají. Docílíte lepší rovnováhy ve svém profesním i osobním životě a udržíte si dlouhodobou kariérní perspektivu, kterou mnohé ženy velmi podceňují.
Během 3 týdnů se naučíte skutečně cenit svoje zkušenosti, návyky a schopnosti, dokážete objektivně zjistit jejich cenu na trhu práce a v klidu jednat o penězích nebo povýšení se šéfem, potenciálním zaměstnavatelem nebo klientem. Zároveň uvidíte více možností profesní seberealizace, dokážete si vybrat motivující kariérní cíle a budete vědět, jak jich dosahovat snáz a rychleji.

Také si asi říkáte, kde na to vzít čas
a zda se to vůbec vyplatí

 • Cena programu odpovídá ceně jedné kariérní konzultaci. Vložila jsem do něj esenci svých 26-letých zkušeností, svoji kvalifikaci kariérové poradkyně, na které pracuji již 7 let a učím další kariérové poradce. Také vím, že jedna konzultace u poradce či kouče vám může poskytnout určitý vhled, ale pro skutečný posun v práci potřebujete absolvovat 3 až 8-10 konzultací, což může být náročné jak časově, tak i finančně.
 • Jsem přesvědčená, že program Vám přinese výsledky, i když projdete jen polovinou zadání. Nechci se uchylovat k běžným marketingovým trikům, jako je vracení peněz po 14 dnech. Místo toho se soustřeďuji na to, abyste v mém programu skutečně dosáhla pozitivních změn a úspěchů a naplnění ve vaší práci.
 • Rozumím také, že jako ženy máme často nabitý program, kromě práce nás čeká domácnost a děti a hledání času pro sebe je velmi náročné. Na procházení programem budete potřebovat v pracovních dnech 20 až 30 minut. A pokud nebudete stíhat se skupinou, můžete programem procházet svým tempem a stále budete mít možnost přístupu ke všem materiálům a individuálním odpovědím, které budu nahrávat, po dobu 6 měsíců.
 • Hledání naplňující práce se může protáhnout na roky, člověk může dlouho žít s pocitem, že jeho práce není to co chce, že někde existuje nějaké poslání, které stačí jenom najít a vše se tím vyřeší. Také můžete uvíznout v nevyhovujícím zaměstnání a kolem padesáti doslova zdravotně být na odpis. Anebo také můžete podcenit změny, kterými prochází trh práce a ještě v produktivním věku zůstat přes palubu. Teprve se učíme odkládat si na důchod a vytvářet finanční rezervy, v kariéře bychom měly postupovat podobně, vědět jasně, do čeho dnes investujeme svoje úsilí, svoje zdraví, životní čas a svoji kvalifikaci.
 • Navíc můj osobní přístup je mluvit jen o tom, co má smysl, takže v kurzu vás nečekají hodinová videa o ničem, ale teoretické věcné minimum a maximum praktických kroků.
Stále do 23. července platí cena pro časné registrace
a navíc získáte tyto čtyři bonusové materiály
 • Struktura životopisu, který prodává (pdf)
 • 6 překážek v ženské kariéře (většina věcí platí nejen pro ženy) (ebook, 23 str.)
 • Jak začít podnikat. 10 myšlenek, které Vás podrží na začátku (ebook, 22 str.)
 • Online kurz "Spokojená a produktivní" (21 lekcí s praktickými kroky k pohodovému stanovení a dosažení cílů, přístup na 6 měsíců, obvyklá cena 3 450 Kč)

PRÁCE, KTERÁ NEVYČERPÁVÁ

3-týdenní online mentoringový program
včasná cena programu 5500 Kč
5500
5500
Vaše objednávka

* Cena je konečná a neobsahuje DPH (nejsem plátce).
Platbu za kurz je možné uskutečnit bankovním převodem najednou nebo kartou. Po registrací Vám zašlu potvrzení registrace a fakturu. Podmínky poskytnutí služby se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami.

Nemůžete se zúčastnit aktuálního běhu a chcete si rezervovat místo a zmrazit tu nejlepší cenu? V rozbalovacím menu si vyberte položku "Zmrazit cenu a uhradit zálohu 1500 Kč". Další běh programu začne v pondělí 25. září nebo 27. listopadu. Automaticky získáte všechny bonusy, které Vám pošlu hned po připsání platby na účet.
Click to order
Kariérní program "Práce, která nevyčerpává" je veden zkušenou kariérní poradkyní s odpovídající kvalifikací. Jeho cílem je podpořit účastníky v profesní orientaci, zvýšit jejich šance na trhu práce v nalezení naplňujících cest profesní seberealizace. Součástí programu není nabídka volných pracovních míst, zprostředkování zaměstnání ani příslib nalezení práce. Jsem rovněž odpůrcem různých schémat rychlého obohacení a v žádném případě je nepodporuji. Výsledek programu je vždy velmi individuální a záleží na aktuální situaci účastníků, jejich motivaci a aktivitě. Vliv na výsledek mohou mít také faktory, které mentorka nemůže předvídat ani ovlivnit. Uvedené reference jsou vždy referencemi účastníků mých programů, které byly zveřejněny s jejich souhlasem. Ověřit si pravost těchto referencí můžete na portálu Naučmese, přes který byly uděleny. Informace k ceně kurzu a poskytnuté slevě: při registraci na kurz 15 a více dní před zahájením platí raná cena 5500 Kč, při registraci od 7 do 14 dní před zahájením - 6900 Kč, následně plná cena 8500 Kč.