Kateřina Málková | kariérové poradenství
Kateřina Málková

O holčičce, která hledala správné rozhodnutí

Může se zdát, že v profesním životě vaše předešlé pracovní zkušenosti nic neznamenají, obzvlášť pokud jste unavení, ztrácíte zájem o to, co děláte. Můžete si myslet, že už jste promarnili 6 kouzelných okvětních lístků a nejde to vrátit. Kolik okvětních lístků Vám zbývá na Vašem profesním kvítku - sedmikvítku? Neumrzněte!
Ilustrace: Veniamin Losin, 1960
Vzpomínám si na jednu pohádku z mého dětství. „O kvítku – sedmikvítku". Pohádku o holčičce, která se nelišila od mnoha dalších holčiček ani svými zájmy, ani ničím jiným. Jednou po cestě z obchodu se ztratila a ocitla se v neznámé části města, odkud nemohla najít cestu domů. Neznámá stařenka jí darovala kouzelnou květinu – sedmikvítek. Její květ měl 7 okvětních lístku, každý jiné barvy. Utrhnete jeden lístek, něco si přejete a vaše přání se určitě splní. 7 lístků – 7 přání. Tento dar pomohl holčičce vrátit se domů.

Ale jak už to v životě chodí, holčička si ani nevšimla, jak jí zůstal pouze jeden-jediný vzácný okvětní lístek. Všechna přání byla naplněná, ale ani jedno nepřineslo Evgenii (tak se slečna jmenovala) významné změny v jejím životě. Pokud ovšem nebudeme brát v potaz zkušenosti a pochopení, co je v jejím životě opravdu důležité, a co je jen takové pozlátko. Kvůli hloupé sazce s kluky holčička málem zmrzla na skutečném Severním Pólu, anebo jednou sotva utekla od spousty hraček, které proudily z celého světa do jejího bytu.

Svoje úplně poslední přání ovšem Evgenia se rozhodla darovat neznámému klukovi, který kvůli úrazu nemohl normálně chodit. Bylo to to nejdůležitější rozhodnutí, které ve svém životě učinila. Pomohla člověku a získala kamaráda, přitom vůbec nelitovala toho, že promarnila všech svých 6 lístků. Holčička pochopila, že právě tyto zkušenosti jí pomohly tentokrát se rozhodnout správně.

Může se zdát, že v profesním životě vaše předešlé pracovní zkušenosti nic neznamenají, obzvlášť pokud jste unavení, ztrácíte zájem o to, co děláte. Můžete si myslet, že už jste promarnili 6 kouzelných okvětních lístků a nejde to vrátit. To je důvod, proč nedokážete učinit správné kariérní rozhodnutí a pokračovat kupředu s důvěrou v sebe sama a svoji volbu. Budete-li chtít zůstat na „severním pólu", pamatujte, že toto rozhodnutí můžete kdykoli změnit. Jediným vaším nepřítelem je čas. Ten se nedá zastavit.

Kolik okvětních lístků Vám zbývá na Vašem profesním kvítku - sedmikvítku? Neumrzněte!

Chcete prorazit mzdový strop
Krok za krokem Vás provedu výběrem aktuálních kariérní cílů, kterých skutečně stojí za to dosahovat. Stanovíte si priority, začnete se soustřeďovat na hlavní a budete stíhat a vydělávat více s menším úsilím. A to vše bez mystiky, ezoteriky a tanců s bubny.
a najít si práci, kterou budete milovat?